Odpady třídí nejlíp v Javorníku, Bělé, Lipové, Ostružné a Černé Vodě, elektroodpad v Jeseníku

26.09.2023

Každoročně touhle dobou experti z EKO-KOMu zveřejňují výsledky krajského kola soutěže o Křišťálovou popelnici, v níž jde o třídění odpadu (vytříděná kila odpadu na obyvatele). Pravidelně na stupně vítězů pronikají obce a města Jesenicka. V podstatě je pouze otázkou, kolik z nich se umístí na bedně. Je to zásluha obyvatel, kteří vynášení plastů, papíru a skla přijali za své a barevné kontejnery poctivě plní. Dík za to patří i obcím, neboť ty potřebnou infrastrukturu vybudovaly. Barevná hnízda na některých místech doplňují ještě kontejnery na elektroodpad, textil nebo použité rostlinné oleje. Rovněž ty se ujaly a pomáhají redukovat objem odpadů končících na skládce.

A jak Jesenicko minulý týden na slavnostním vyhlašování uspělo? V kategorii měst od 2 do 15 tisíc obyvatel v rámci Kraje vyhrál Javorník! Druhé místo obsadila Lipová-lázně. Město Jeseník skončilo na 4. pozici. Mezi městy od 500 do 2 tisíc slaví druhou příčku v Bělé pod Pradědem a bronz v Černé Vodě. Mezi nejmenšími obcemi do 500 obyvatel se ke třetímu místu protřídila Ostružná. Jeseník navíc převzal 'keramické sluchátko' za sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Těch každý jeden obyvatel města v roce 2022 odevzdal 3,24 kilogramů.

Jsme za ty výsledky rádi. Pěkně se na pořadí kouká, když z dvanácti medailových pozic pět okupují zástupci okresu Jeseník. I oni přispěli k tomu, že Olomoucký kraj je s 88,7 kily na hlavu podruhé nejlépe třídícím krajem ČR.

Foto (zdroj): EKO-KOM, město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies