Oceněný program Erasmus na jesenickém eMku

11.10.2019

Už jste si asi všimli, že kvitujeme, když studenti jesenických středních škol vyrážejí na výlety, stáže či výměnné pobyty do zahraničí. Je to naprosto zásadní pro jejich jazykovou vybavenost, je to přínos pro formování osobnosti, a taky jim cesta do zahraničí může nabídnout zcela jiný pohled na jejich rodný kraj. Pokud si trochu věříme, pak umíme vidět nespočet výhod spojených se životem na Jesenicku. No a je šance, že při pohledu zvenčí si toho všimne i naše mládež.
Tleskali jsme projektu Erasmus+, jak jej realizovala Střední průmyslová škola Jeseník (eMko), kdy studenti odjížděli na 4 týdny nebo 3 měsíce do Anglie a Irska a teď máme potvrzení, že ocenění přišlo i od autority Erasmy organizující. Dům zahraniční spolupráce škole oznámil, že její projekt 'Zahraniční odborné praxe' byl na základě hodnocení závěrečné zprávy vybrán jako jeden ze šesti nejlepších projektů v oblasti odborného vzdělávání v rámci celé ČR.
Skvělá zpráva, a to tím spíše, že projekt na SŠ poběží ještě nejméně dva školní roky, na nějž si škola zajistila financování. Každý školní rok je Erasmus otevřen pro 24 žáků. Paráda.

Foto (zdroj): archiv Střední průmyslová škola

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.