Ocenění za cestovní ruch putují i na Jesenicko

19.09.2021

Jesenicko bylo úspěšné ve vyhlašování Cen kraje v cestovních ruchu, které ve středu oznámil Olomoucký kraj. Protože kvůli epidemii covidu nešlo uspořádat loňský ročník, předávala se ocenění za roky 2020 a 2021.

Nejprve vám přiblížíme rok '20, kde v kategorii 'lázeňský balíček' zabodovaly Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové. Ty se zároveň staly i absolutním vítězem minulého roku. Však se tam pacienti vyléčení z covidu jezdili dávat dohromady.

Ceny v cestovním ruchu za letošní rok byly pro Jesenicko ještě úspěšnější, v kategorii 'Kemp' bral první místo Cyklokemp Černý potok, který najdete ve Velké Kraši.

Mezi naučnými stezkami nejvíce bodovala náročná, ale krásná 6 kilometrů dlouhá Stezka živé vody a navíc(!), osobností krajského cestovního ruchu, a tedy speciální Cenou hejtmana, byl ověnčen Josef Sekula st. To je ten neúnavný dříč v Horní Lipové, kde provozuje Penzion Kovárna a vedle toho je aktivním tvůrcem společenského života v Lipové. No a v zimě ho můžete docela často potkat na skútru, kterým protahuje v okolí Horní Lipové běžkařské stopy.

Na vyhodnocení letošní turistické sezóny je ještě brzy, přejeme ale všem aktérům co nejveselejší počítání.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.