Ocenění pro budovatele Rychlebských stezek

28.01.2018

Člověk nemusí být milovníkem horských kol, aby věděl, že se v okolí Černé Vody nachází něco, co dosahuje světového věhlasu. Rychlebské stezky https://www.rychlebskestezky.cz/cs/ jsou bez nadsázky jedním z největších turistických lákadel našeho regionu, kvůli němuž sem přijíždějí bikeři ze všech koutů Evropy, každou sezónu desítky tisíc. Přínos pro zdejší cestovní ruch je nezpochybnitelný. Běžte se podívat do Černé Vody během letních prázdnin. Nebudete věřit, kolik ubytovacích kapacit a gastronomických zařízení tam funguje právě díky stezkám.
Tomu všemu velí velký pohodář Pavel Horník, ikona a uznávaná autorita, pokud jde o stavění cyklistických trailů. Se svým týmem vybudoval pod Sokolím vrchem hojně navštěvovanou síť stezek a jeho počin právem sbírá mnohá ocenění. Nedávno Pavel převzal z rukou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka titul Osobnost cestovního ruchu 2017. Radujeme se s ním.
K Rychlebským stezkám se rozhodně ještě vrátíme, dnes jsme chtěli poukázat na jejich otce zakladatele, super chlapíka, který pro Jesenicko dělá hrozně moc. A má to dosah daleko za hranice země. Nejen, že je Pavel Horník častým konzultantem pro různá bike centra po celé republice, ale on je i součástí světového týmu, který plánuje trasy v Himalájích. O tom někdy jindy.
Jezdíte na Rychlebských stezkách a jaký trail se vám nejvíce líbí? 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.