Oceněné jesenické informační centrum

09.11.2020

Často, když mluvíme o cestovním ruchu a jeho růstu v posledních letech, narážíme na fakt, že některá místa jsou dosti přetížená. A tak jsme si mimo jiné uvědomili, kdo v rukou drží alespoň částečně klíč k řešení. Jsou to turistická informační centra, do nichž každoročně přijdou pro informace, mapy a upomínkové předměty tisíce lidí. Tedy pracovníci center mají prostor třeba návštěvníkům Jeseníků rozmluvit výlet na přetížený Praděd nebo jim naopak doporučit zastávku na nějakém poloprázdném místě.
Víte, že o tahle informační centra je docela dobře pečováno? Mají svoji Asociaci turistických informačních center, normálně podstupují mystery shopping, potkávají se, vzdělávají se...
A tak se stane, že Česko-polské informační centrum Jeseník, které sídlí ve známé Katovně, se v anketě Oblíbené informační centrum roku 2020 umístilo v rámci Olomouckého kraje na skvělém druhém místě (za 1. Šternberkem a před 3. Litovlí). Blahopřejeme.
Pokud si vzpomenete na letošní léto, tak to si obsluha všech informačních center v okrese Jeseník docela mákla. A just na Jesenicko přijížděli turistikou nepolíbení lidé, třeba cestou na Zlatý chlum šlo potkat holky v lodičkách, vystajlované kluky v košilích... Inu, dovolená v Česku je stále častější volba, informační centra s papírovými mapami a osobním kontaktem mají i v době technologií své opodstatnění.
Všem ICčkům z Jesenicka děkujeme za léto a držíme palce se zimní sezónou.

Foto (zdroj): Česko-polské informační centrum

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies