Oceněná trenéřina na Jesenicku

26.11.2018

Mají za ně zodpovědnost, mají s nimi nervy, mají chuť je něco naučit. Řeč je o dětských a mládežnických sportovních trenérech a jejich každodenním popracovním snažení. Nejběžnější je, že trenérem daného sportu se člověk stanete po skončení vlastní aktivní kariéry anebo se ke koučování dostanete přes svoje děti, které nějaký sport dělají.
Práce trenéra je buď bez nároku na finanční odměnu, nebo s odměnou malou až srandovní. Vzhledem k časovým nárokům. Proto si musíme vážit těch, kteří se o naše děti a mládež starají dlouhodobě, ti sportu přinášejí velikou oběť. Olomoucký krajský úřad se prospěšnost sportujících dětí uvědomuje, a tak ocenil za dlouhodobou práci a zapojení se do rozvoje sportu v okrese Jeseník tři trenéry/funkcionáře.
Prvním z nich je pan Svatopluk Sekanina st., který v Jeseníku dlouhá léta vede úspěšný oddíl karate. Dalším oceněným je pan Augustin Bitara z TJ Zlaté Hory a trio uzavírá letitý funkcionář České unie sportu, pan Josef Kalina.
Všichni tři přivedli ke sportu desítky dětí a taky zde vytvářeli a vytváří lepší podmínky pro sport jako takový. Víme o mnoha dalších koučích na Jesenicku. Všem vyjadřujeme uznání a díky za jejich obětavost. My víme, jak důležitou roli v lokálním sportu hrají.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.