Obhajoba světového zlata Romany Labounkové

05.08.2019

Ta holka je pro českou cyklistiku rozhodně pilná sběratelka kvalitních výsledků, zlatou medailí z mistrovství světa se může pochlubit opravdu jenom pár reprezentantů s trikolorou na modrém dresu. A ve chvíli, kdy Romana dokázala svůj loňský titul o víkendu obhájit, tak to už z ní dělá naprosto výjimečnou sportovkyni.
Pamatujete ještě na loňské léto, kdy jesenická bikrosařka vybojovala v disciplíně fourcross nejcennější kov z mistrovství světa? Uplynulou sobotu se Romana postavila na startovní rošt na šampionátu v italském Val di Sole znovu a trpělivě se jízdu od jízdy dostávala do naprosté pohody, která vyvrcholila velkým finále. V Itálii, zemi milující tuhle akční cyklistickou disciplínu na pomezí bikrosu a sjezdu horských kol, si Romana urvala pro sebe druhé světové zlato, čímž se nesmazatelně zapsala do cyklistické historie (nejen) Česka.
Jak super zprává je to pro její svěřence z jesenického bikrosového oddílu, jak pozitivní vzkaz je to pro všechny Jeseníčáky bojující za vlastní malé i velké úspěchy. Jde to, když se za tím jde, podívejte se na Romanu Labounkovou - byly na olympiádě, má dvě zlata z MS, jezdí na světoznámé Red Bull závody, vychovává zdejší sportovní naděje ...
Good job!

Foto (zdroj): archiv MTBS.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.