Obědy pro všechny školáky Jesenicka

15.07.2019

Víte, jak to je, děti v kolektivu nelibě nesou, když oproti svým vrstevníkům v něčem zaostávají, typické je to u materiálních věcí typu mobily, značkové oblečení a tak. Rodiče jsou pod solidním tlakem, ale upřímně řešit investici do telefonu je nic oproti potížím, v nichž se ocitají některé rodiny anebo matky samoživitelky, když svým dětem nemohou dopřát ani teplé jídlo ve školní jídelně.
Olomoucký kraj kývnul na zapojení do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí 'Obědy do škol', který platí obědy dětem z ekonomicky hůře situovaných rodin. Dotační program může na Jesenicku pomoci nejméně desítkám dětí navštěvujících mateřské a základní školy, případně víceletá gymnázia. Děti se tak nebudou cítit divně, že nesedí se spolužáky u stolu a budou mít zajištěnu kvalitní stravu. Dobré pro jejich vývoj, dobré pro jejich fungování v kolektivu.
Projekt poběží od nového školního roku, Kraj na něj bude mít k dispozici 6,4 milionů a obědy zdarma by mohlo získat přes 1150 žáků Olomouckého kraje od 3 do 15 let.
Teď ale dětem dělejme pěkné prázdniny, se školou je nestrašme :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.