Obchodníci na Jesenicku, nechte nás platit kartou

03.03.2020

Jestli chceme Jesenicko sunout do role jednoho z technologických lídrů ČR, potřebujeme si udělat něco jako domácí úkol v podobě totálního pokrytí platebními terminály. Je trošku překvapivé, v kolika podnicích a obchodech dneska ještě nezaplatíte jinak než hotovostí.
Milí podnikatelé, známe a chápeme vaše důvody, proč někteří ještě nemáte terminál, ale zkuste zase pochopit vy nás. Pro mnoho lidí přestává být pohodlné držet u sebe hotovost a takoví se přesouvají prostě tam, kde karty akceptují.
Pro všechny živnostníky a malé obchodníky máme dobrou zprávu. Ministerstvo průmyslu a obchodu vám chce s digitalizací vašeho byznysu pomoci, spustilo akci Česko platí kartou, jejíž součástí je platební terminál na rok zdarma, a to bez měsíčního poplatku/pronájmu i bez transakčních poplatků za zrealizované platby! Podmínkou je, že jste v posledním roce terminál už neměli, a že váš obrat na terminále nepřesáhne 50 tisíc korun za měsíc. Není tohle zajímavá příležitost, jak začít tuhle platební metodu nabízet?
Mohlo by vás zajímat, že podle výzkumu společnosti Mastercard až 22 % zákazníků naráží na nemožnost uhradit nákup/útratu bezhotovostně. A třeba ČSOB banka říká, že obchodníci přijímající karty vydělávají o 12 až 18 % více. Kromě toho to zejména mladá generace považuje za naprosto nepostradatelnou alternativu.
Jako máme rádi českou měnu, české bankovky, ale je to trochu pravěk, nosit je v peněžence ;-) Není to žádná fintechová revoluce, tohle je 21. století.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.