Obce, mluvte se svými obyvateli i digitálně

23.02.2023

Taky máme rádi vůni novinového papíru a moc rádi listujeme časopisem na křídovém papíru, ale jsme až příliš často v kontaktu s mladou generací, než abychom si mysleli, že je tištěná média zajímají. Nezajímají. Co nejde číst na displeji, to jejich pozornosti uniká.

Kromě toho, že starostkám a starostům při každé příležitosti opakujeme, že positivJE je připraveno denně přinášet dobré zprávy z jejich měst a obcí, kvitujeme, že přibývá těch samospráv, které sílu digitálních médií začínají chápat. Uvědomili jsme si to znovu dnes, když jsme přemýšleli, který obecní web by stálo za to přihlásit do soutěže Zlatý erb. Ten vyhlašuje spolek Český zavináč a hledá nejen graficky, ale i obsahově nejlepší weby obcí a měst.

Všímáme si, že několik obcí z Jesenicka v nedávné době přistoupilo k redesignu svých online prezentací a je to moc dobře. Nám se třeba líbí, jak komunikuje Česká Ves, Jeseník, Zlaté Hory..., zcela nové webovky jsme zaregistrovali u Ostružné, stále relativně zánovní má Černá Voda, Hradec-Nová Ves, snad i Velká Kraš... a možná jsme na někoho zapomněli.

A v onlinu je potřeba jít dál a i to lze vysledovat. Přibylo obecních úřadů, které si troufají se svými občany komunikovat prostřednictvím sociálních sítí. Facebook by měl být základem, ale na mladé lidi je už i tohle 'oldskůl', Instagram je lepší.

S positivJE jsme teď u zrodu mladé-studentské redakce, která bude v barvách města Jeseník tvořit obsah pro své vrstevníky. Po prvních diskusích s mladými žurnalisty se nesmírně těšíme na jejich první výstupy.

Zpět k soutěži Zlatý erb, přihlášku do krajského kola je možné podat zde, tak to zvažte. A chceme vás starostky a starosty povzbudit, abyste na radnicích hledali cesty, jak komunikovat se všemi věkovými kategoriemi, o to víc s mladými, protože vlastně hlavně pro ně své obce a města připravujete.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.