O soutěživé studenty pečují jeseničtí mentoři

18.06.2021

Jako v technologickém akcelerátoru Google se mohou cítit studenti připravující své projekty do soutěže Vodafone AR Challenge, kterou mobilní operátor pořádá pro Jeseník, Karlovy Vary a Ústí nad Labem, tedy města zapojená do projektu 5G pro 5 měst.

Za Jeseník se o úspěch pokusí dva týmy průmyslovky, tři týmy gymplu a jeden tým složený ze studentů hotelovky a obchodky. Hlavní soutěžní pomůckou jsou brýle Nreal light pro smíšenou realitu, které bude Vodafone uvádět na český trh. A právě navržení jejich využití je předmětem soutěže.

positivJE využilo svých dobrých vztahů s několika zdejšími ajťáky a sestavilo z nich mentorský tým, který si v úterý vyslechl nápady jednotlivých týmů a dal jim na ně odbornou zpětnou vazbu. Tak to ve startupovém světě chodí, v CoworkJes se fyzicky či online sešli Martin Kolář, co z Nových Vilémovic pracuje pro Google, Martin Mikulec provozující v Alkronu CoworkJes, dorazil i "spolupachatel" přihlášky Jeseníku do soutěže 5G Jirka Stich, no a vzdáleně se připojil Tomáš Posker z Oscar Senior, Pepa Holán z brněnských IRESOFT a Aleš Bernášek z Vodafone. Ti všichni myslíme přispěli k tomu, že studenti mají šanci 25. června, kdy mají v Praze prezentaci, přesvědčit porotce, že možná právě jejich projekt by se měl realizovat, což je ostatně další fáze této soutěže - vývoj ostré aplikace. Příští pátek na ně budeme myslet.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.