O slavném vynálezu Vincenze Priessnitze

13.08.2018

Nemáme se zač stydět. Dali jsme světu kontaktní čočky, vymysleli jsme kostku cukru, podle nás se vaří plzeňské pivo, robotu se říká robot a Priessnitzův zábal je unikátní vynález rodáka z Gräfenbergu.
Priessnitzův obklad všichni známe. Úplně klidně vám ho doporučí i váš praktický lékař čili prokazatelně jde o funkční metodu, jak pomoci tělu s nějakým problémem. Tím může být horečka, nachlazení, angína, ale je dobrý i při revmatických obtížích.
Hlavním efektem zábalu je zlepšení prokrvení v místě působení, čímž dochází ke zrychlení hojivých procesů v těle. Při jeho aplikaci myslete na to hlavní, tedy tři vrstvy, bez nichž to nefunguje! První jde na postižené místo do studené vody namočená látka, přes ni jde nepromokavá vrstva (nejčastěji igelit), která vlhkou vrstvu musí zcela překrýt. Jako třetí se klade suchá látka, zpravidla ručník nebo šátek. Jen tohle vrstvení rozběhne to správné léčení. To by mělo trvat alespoň 90 minut ovšem ne déle, než 3 hodiny. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat a vy budete velebit mistra Priessnitze, jako to dělají lidé po celém světě.
Tak opakujeme, čočky, cukr, pivo, robot a zábal!
Ještě koukněte na videoportrét Priessnitzových léčebných lázní

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.