O propojování středních a základních škol na Jesenicku

12.03.2023

Nechceme vás v neděli zatěžovat náročnými tématy, jako je třeba ochota deváťáků hlásit se na zdejší střední školy. To je kombinace nabídky oborů a studijních preferencí žáků. A vlastně se k tomu váže i reputace škol, tu si musí školy u děcek odpracovat.

Jako si ji odpracovali učni z Horních Heřmanic u dětí ze základek Česká Ves, Javorník a Vidnava. Ty už nějakou dobu svoje žáky do Heřmanic vozí, aby si mohli na vlastní kůži více osahat prostředí a vybavení a zažít atmosféru školy.

Na Střední škole gastronomie, farmářství a služeb jsou mj. vyučovány obory včelař a umělecký kovář. Jejich spojení vygenerovalo docela zajímavou příležitost, a to jak pro studenty obou oborů, tak pro žáky z oněch základek. Střední škola se přece nejlíp "prodá" ukázkou praktických věcí, proto se rozhodla spolu s deváťáky postavit včelín. Na jeho výrobě si žáci osahají mnoho z toho, co takový uměleckých kovář a zámečník reálně při práci zažívá. To je pozvánka ke studiu jako hrom. A když ne pozvánka ke studiu, tak aspoň ochutnávka řemesla, které jak mnozí říkají, má zlaté dno ;-)

Foto (zdroj): SŠ gastronomie, farmářství a služeb

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.