O dřině a píli mladého tanečního páru Tina Pastuchová, Lukáš Cetkovský

09.09.2022

Imponují nám mladí lidé, kteří během studia střední školy dělají cokoli nad rámec prvního ranního a posledního odpoledního zvonění ve škole. Chápeme chození do školy jako faktickou přípravu na budoucí povolání, po škole se toho dá tolik stihnout.

Dnes máme co do činění rovnou s dvojicí jesenických gymnazistů, jejichž "pracovní den" umí skončit klidně až v deset večer, protože si holt vybrali náročnou školu a zvládají ji na výbornou, protože po maturitě zvažují studium medicíny a už se na to chystají, a protože se před rokem a něco vydali společnou sportovní cestou a díky nasazení na ní dělají obrovský progres.

Tina a Lukáš tvoří taneční pár, který se dal dohromady v čase covidu, kdy se Tině zavřely všechny cesty k tehdy provozovaným sportům a Lukáš, v tu dobu už 5 let tančící, pro změnu hledal novou taneční partnerku. Plácli si bez velkých očekávání, i když slečna Pastuchová si do nové sportovní výzvy přinesla solidní základ - 3 roky baletu, 8 let mažoretek a sportovní gymnastiku. To se asi shodneme, že na takovém základu se staví dobře. Ke všemu oba absolventi jesenické ZUŠky (Tina - klavír, zpěv, dramaťák; Lukáš - flétna, klarinet), takže s držením rytmu u rumby žádný problém.

A výše řečené se naprosto logicky propisuje do rychlosti jejich postupu nahoru od základní výkonnostní třídy E až k třídě C, přičemž letos se chtějí pokusit urvat třídu B, což by je opravňovalo rozdat si to na Mistrovství České republiky. Ale tam cesta trnitá, na takový posun do Béčka potřebujete vyhrát pět celorepublikových závodů a naporážet 200 párů. Proto Tina s Lukášem odmítli nějak vážněji odpovědět na naši otázku "Co jednou titul z MČR?". Musíme si vystačit s jejich úsměvy a mlčením. Je v tom pokora. Ačkoli teď dávají přípravě na závody desítky hodin týdně, pořád jsou hlavně studenti, které příští rok čeká maturita. Zmiňovaná medicína bude těžká, Lukáš o víkendech zvládá víkendové semináře přírodních věd na olomoucké univerzitě, Tina si libuje v chemii a biologii.

Tipujeme, že buď budeme mít dva mladé doktory nebo dva vítězící tanečníky. Nebo obojí ;-)

Budeme cestu mladých sledovat, sledujte s námi. Sportovní tanec se na Jesenicku rozjíždí a je to dobře, šušká se, že se má stát sportem olympijským.

Foto (zdroj): archiv Tina Pastuchová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.