Nový asfalt pro silnici na Sedlo

01.10.2019

Je to dobrá zpráva schovaná za špatnou, ale vy jste šikovní, vy si ji v tom najdete ;-) Jak známo, do českého vnitrozemí vede z Jesenicka několik silnic. No, žádná se parametry ani trošku neblíží dálnici. Víme, takhle máme rozdané karty a umíme s tím žít. Pak je ale potřeba, aby se Olomoucký kraj staral o kvalitu těch, jimiž od nás odjíždí produkce zdejších firem a jimiž k nám přijíždí ti, co tu utrácí - turisté.
Od pondělí by se na vrcholu silnice č. 44 na Červenohorském sedle měla pohybovat silničářská technika, neboť byla započata postupná oprava cca osmikilometrového úseku ze sedla směrem do Filipovic. Zaměstnanci Ředitelství silnic a dálnic tu budou v závislosti na klimatických podmínkách pracovat celý měsíc tempem 'co stihneme, to stihneme', ale mohlo by to dát 2-4 kilometry nového asfaltu. Zbylá část serpentin přijde na řadu někdy v průběhu příštího roku.
V tom čase buďte za volanty aut či řídítek motorek obezřetnější, moc na chlapy v oranžovém nebručte a spíše se těšte na kvalitnější cestování, tzn. nejpozději za rok by na severní části Červenohorského sedla měl být nový povrch.

Foto (zdroj): RadLes

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies