Novorozenci mohou z Jesenické nemocnice brzy domů

02.08.2020

Vnímáme to, když se diskutuje o Jesenicku, jako místě pro život. Velmi často se řeší témata jako jsou děti a kapacita školek, děti a volnočasové vyžití, děti a zdravotní péče, kam logicky patří také nemocnice, jako místo, kde většina zdejších dětí přichází na svět.
I na positivJE jste měli možnost číst o investicích, které v posledních letech do porodnice udělal její vlastník AGEL. Porodní sál, přístrojové vybavení, zázemí pro maminky a novorozence... Teď je tu další novinka, tzv. ambulantní porody. Je to možná trochu i reakce na zvyšující se zájem o domácí porody, ale hlavně jde o logický krok dnešní vyspělé medicíny. Ta dokáže lépe poznat, jestli novopečená maminka a dítě jsou v takovém stavu, aby společně mohli už pár hodin po porodu zamířit domů, do prostředí, kde se určitě cítí nejlíp.
Maminky prvorodičky se od ošetřujícího lékaře samozřejmě dozví, že u prvního porodu je nejlepší zůstat ty obligátní tři dny na lůžku pod dozorem zdravotnického personálu. Ale každá taková máma se může těšit, že třeba se svým druhým, třetím, čtvr... dítětem už ve špitálu stráví pouze pár hodin :-) Nemocnice pochopitelně nabízí takovým maminkám všechna poporodní preventivní vyšetření dítěte, jen je to tedy na zodpovědnosti rodičů, si je oběhat.
Tahle možnost není asi pro každého a asi to nezvýší porodnost, každopádně my to vnímáme jako "proklientský" krok zvyšující komfort novopečeným maminkám.

Foto (zdroj): archiv Jesenická nemocnice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.