Novoroční Jesenicko

01.01.2019

Někdo půlnoc z 31. 12. na 1. 1. moc neřeší, někdo si oslavy nového roku užívá se sklenkou sektu. Oba přístupy jsou OK, protože posledního prosince není žádný konec světa, na druhou stranu, proč nevítat něco nového trochu veseleji.
Názory psychologů se na novoroční předsevzetí různí, ale vám všem, kteří od 1.1. přestáváte kouřit, začínáte hubnout, každý den se učit 10 nových anglických slovíček, stáváte se vegetariánem, plánujete 1x týdně posilovnu ... upřímně držíme palce. My si myslíme, že tyhle osobní výzvy mají smysl - posouvají vás dál, zvyšují vaši odolnost, zvedají vám sebevědomí a tak.
Když budeme lepšími jednotlivci, utvoříme lepší Jesenicko. Moc nespoléhejme na pomoc zvenčí, i když stát bude třeba zvyšovat mzdy učitelům (až o 15 %), přidá pár stokorun policistům a hasičům, o 900 zvedne důchody a opět poskočí minimální mzda (z 12.200 na 13.350) ... peníze pořád nejsou všechno. Máme čerstvě navolené starostky a starosty, ať se i jim daří dělat nám to tady lepším. A podnikatelům a firmám, kteří dávají práci sobě a stovkám zaměstnanců, ať byznys šlape. Jejich úspěch pocítíme my všichni. Více se na sebe usmívejme a buďme sakra pyšní na ten náš region.
My v positivJE slibujeme, že o tom dobrém, co se bude dařit, budeme psát. Jenže aby bylo o čem psát, musíme všichni tvrdě makat. Hej, Jesenicko, pojďme být pilné včelky.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.