Novinky v lyžařských centrech Jeseníků

24.10.2020

Cestovní ruch je v troskách a moc se neví, jak se mu rozeběhne zimní sezóna. Ano, na Pradědu se běžkovalo, ale to byla mimořádnost, teď se hraje o plnohodnotný průběh zimy.
Jako každý rok, se i letos během léta v lyžařských centrech snažili, aby návštěvníkům hor zase o trochu vylepšili podmínky. A vlastně se nemohli až příliš ohlížet na epidemiologickou situaci, protože konkurence lyžařských středisek je velká, investovat se musí. Signály od některých majitelů zimních středisek jsou dokonce pozitivní, pokud jde o očekávané návštěvnosti. Sází na to, že Češi i od prosince do března dají přednost dovolené a sportování v zahraničí Čechám - Jeseníkům.
Pojďme mrknout, co sjezdařům a snowboardistům připravili některé resorty.
Dlouhodobě rostoucí Areál Červenohorské sedlo vymýšlí, jak zlepšit zejména víkendové parkování. Nově půjde skipasy nakupovat online, a hlavně dobíjet přes mobil. To je milý technologický posun.
Tu samou novinku připravili i v asi nejrušnějším centru - Dolní Moravě. Permanentky nakoupíte přes internet, což lez chápat taky jako koronaopatření, dochází ke snížení fyzického kontaktu mezi lyžaři a pokladními.
Petříkov léto věnoval k terénnímu modelování sjezdovek, snad aby vám to ve vajíčku lépe svištělo :-)
Opravdovou lahůdku pro lyžaře připravili na Králičáku, kde na lana rozvěsili 55 šestimístných sedaček, které budou vyhřívané a pokryté Wi-Fi signálem! Přibyla tam nová dvoukilometrová sjezdovka. Celková investice ve výši ¼ miliardy korun je zároveň asi největší v regionu.
To v Koutech si letos dali práci hlavně s kvalitou zasněžování stávajících svahů, ve spodních partiích přibudou sněžná děla. Spoustu peněz šlo taky do vozového parku střediska - nové skútry a opravy roleb.
Tak teď jenom doufat, že nástupce ministra Prymuly, lépe řečeno, že situace kolem covid-19 dovolí, abychom v zimě lyžovali.

Foto (zdroj): Ski areál Králičák

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.