Novinka Pivovaru Holba

23.08.2020

To ví každý Čech, že léto a pivo k sobě neodmyslitelně patří. V Jeseníkách a na Jesenicku se o hořké osvěžení už 146 let stará Pivovar HOLBA. Fanoušci hor mají ve svých srdcích vlajkovou loď Šerák, žízeň cyklistů zahání Holba free či Holba horské byliny, dámy možná preferují sladší Holbu brusinka s mátou, no a snad všichni si zamilovali Keprník. Tohle exkluzivní pivo nemáte šanci ochutnat jinak než v čepované podobě.
Na druhou fázi léta si pro fanoušky hanušovického piva připravil sládek Luděk Reichl úplnou novinku. Snad trochu v reakci na velké pivovary, které přicházejí s výrazně hořkými pivy, ale hlavně s motivací dodat na pivní trh něco dobrého, uvařili v Hanušovicích pivní novinku - speciál zasvěcený patronovi pivovarnictví - svatému Václavovi. Právě v těchto dnech do gastronomických zařízení čepujících Holbu míří mimořádně hořký Svatováclavský nepasterovaný ležák.
Tohle je další důvod, proč si naplánovat výlet nebo alespoň procházku kolem nějaké hospůdky, ve které vám pan výčepní s láskou a umem naplní ten příslovečný orosený půllitr hanušovickou novinkou.

Foto (zdroj): Pivovar HOLBA

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.