Nové turistické noviny Jesenicka

21.12.2019

Hej lidi, o vánočních svátcích za vámi budou jezdit návštěvy z různých koutů ČR, v termínech jarních prázdnin se vás budou na cestu ptát návštěvníci Jeseníků, a i vy sami budete mít chuť o víkendech razit do hor, a proto mrkněte na nové číslo turistických novin 'Jeseníky Region'.
Otvírákem je článek o jesenickém Tomáši Neuwirthovi, který se proslavil fotografiemi přírody z dronu, má z toho krásný kalendář. Další text vás zavede za skřítky na Skřítek a do Starého Města pod Sněžníkem, kde sídlí největší a nejlepší český producent bio produktů PRO-BIO. Na dalších stránkách se dočtete třeba o historii žulovského kostela, který stavebně vzešel z bývalého hradu, nechybí upoutávka na novou dějepisnou knihu s mapami našich hor nesoucí název Na Jeseníky. Víte, že Chata Jiřího na Šeráku oslavila 130 let? No tak plánujte výlet a nezapomeňte naplánovat včetně půllitru zlatavého hanušovického moku Keprník na tomtéž místě ;-) A právě pro dotazující se návštěvníky-lyžaře zde načerpáte informace o novinkách v některých lyžařských centrech. Protože jde o zimní vydání novin, tyto obsahují příspěvky o místech určených pro relaxaci, takže zde Zámecký resort Sobotín, Termály Velké Losiny... Zajímavý nápad měli vydavatelé novin (spolek V Jeseníkách) v tom, že do nich zařadili i několik tipů na turistické atraktivity v Polsku. Bezva.
Ale však si noviny stáhněte https://bit.ly/2qSnkY5, přečtěte nebo prolistujte https://bit.ly/36F8l34 a hlavně o nich mluvte.

Foto (archiv): archiv Tomáš Neuwirth

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.