Nové sanitky pro záchranky v Jeseníku a Javorníku

18.09.2019

Je fajn vědět, že Olomoucký kraj pokračuje v naplánované modernizaci jím zřizované záchranné služby, protože dostupnost a kvalita rychlé zdravotnické služby je pro okres Jeseník zásadní, vždyť naše nemocnice na spoustu akutních situací není vybavena. Proto vítáme každé zlepšení lékařské péče.
Významný okamžik to je pro naše záchranáře, kteří nafasovali dvě zbrusu nové sanitky značky Volskwagen. Ty budou sloužit na základnách v Jeseníku a Javorníku. Zdobí je špičkové vybavení zajišťující zdravotníkům efektivnější práci v terénu a větší bezpečí pacientů na cestě do nemocnice.
Celková investice Kraje do nového vybavení záchranek pro léta 2018 až 2020 činí přes 96,5 milionů korun, z čehož dvě auta pro Jesenicko vyšla na necelých 4,9 milionů Kč. Omlazení vozového parku dává klid hlavně řidičům sanitek.
Přejeme vám všem, ať žlutá vozidla potřebujete co nejméně, posádkám pak držíme palce, aby byly pokud možno vždy úspěšné, jde-li o záchranu lidských životů. Ostatně za jejich práci jim náleží hluboká poklona.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies