Nové centrum cyklistiky v Ostružné

08.09.2019

Skiland Ostružná, tedy přesně ten Skiland, který před nedávnem pobavil prodejem baleného čerstvého vzduchu, hlásí novinky velmi vstřícné vůči cyklistům. A těch v Jeseníkách a na Jesenicku není málo.
Tak předně v rámci Skilandu vznikl za podpory Olomouckého kraje cyklopoint, tedy servisní místo, kde se může zastavit každý z vás během svižné vyjížďky i pohodového cyklovýletu, pokud máte nějaký technický zádrhel na bicyklu nebo máte vybité e-kolo. Anebo třeba potřebujete přeprat dres na několikadenním cykloputování ;-) Ehm, ve Skilandu můžete i přespat. Ale taky, a to je další skvělá zpráva, si zde můžete zapůjčit elektrokolo. Normálně přifrčíte do Ostružné vlakem nebo autem a přesednete na 'elektriku'. Stejně jako v lipovských lázních jsou to i v Ostružné kvalitní bajky značky Bergamont a vy tak máte šanci okusit nový trend cyklistiky, který se poměrně rychle sune do českých hor, Jeseníky a Rychleby nevyjímaje. S rozšiřujícím se pokrytím elektronabíječkami, jež realizuje Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu, se naše hory i díky ostřejším profilům stávají místem e-kolům zaslíbené. Jasně, trošku to mezi pěšími a (elektro)cyklisty skřípe, jenže jediné možné a správné je mluvit spolu a hledat kompromisy, jak trasy využívat společně. To se poddá.
Tak se nenechte zmást koncem prázdnin a před běžkováním si to na Paprsek ještě párkrát užijte na kole. Holba a borůvkové knedlíky na chatě jsou dostatečnou motivací. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.