Nová adresa Zlaté Hory: A nejlepší stěhování Martina Čmarady v životě

03.02.2023

Zápletka příběhu Martina Čmarady je vlastně dost osobní. Za jeho příchod na Jesenicko z Prahy může v prvé řadě desetiletá dcera, která ho po rozchodu s její maminkou chtěla mít na blízku. Tím odtajňujeme další fakt, a sice že i maminka se přestěhovala z Prahy sem. V jejím případě šlo o návrat do rodných Zlatých Hor, v případě Martina jde o ryzí přesun.

Tímto považujeme jeho rodinné poměry za popsané, nadále si budeme všímat už jen způsobu, jakým se Martin popasoval s odchodem z vysokého manažerského postu ve Volkswagen Financial Services a transformoval z měšťáka na maloměšťáka :-) Ač je původem Slovák z Trenčína, mluví perfektně česky. Ač je náš teprve něco přes 3 roky, mluví skvěle o Jesenicku a o zdejších šikovných lidech. Ty pozoruje hodně zblízka, protože pracuje v Ondřejovické strojírně, která oplývá hlavně zručnými svářeči.

Když má Martin vyjádřit bezprostřední pocit ze svých nových kolegů a známých na Jesenicku, bez rozpakování vychrlí: "Tady jsou hrozně šikovní lidé. Problém je, že oni si to o sobě často nemyslí.".

Pokud chválíme místní, sluší se utrousit dobré slovo i o Martinovi. Z titulu svých profesních dovedností z korporátního světa (Volkswagen Fininancial services, Komerční pojišťovna a LG Electronics), dostal v Ondrstroji pěkně naloženo. Šel tomu ale naproti, vycítil prostor pro využití svých zkušeností ve středně malé firmě stojící do značné míry na prahu skutečné transformace. Ve strojírně řeší finance, marketing, personalistiku, digitalizaci... a přináší do ní svěží závan, jaký se vždycky hodí.

Jako mnoho před ním na stránkách positivJE, je Martin ukázkou toho, že po profesní stránce se jde realizovat i na Jesenicku. Vůbec nemějte obavu, že by přesun z I. byznysové ligy v Praze, do bývalých Sudet, v sobě nějak sáhodlouze řešil. Naprosto s přehledem pravil: "Nejlepší krok, jaký jsem v životě udělal. Kvalita života, jakou mám tady, je mnohem lepší, než jsem měl ve velkém městě,". Tenhle výrok má řádně vyfutrovaný zkušenostmi s prací v korporátu i poznáváním kultur a národů při svých četných cestách do zahraničí. Dokonce ani ve Zlatých Horách jeho koníček nedostává na frak, letiště v Katovicích je skvělým výchozím bodem pro výlety do světa. Naposledy o vánočních svátcích navštívil Jižní Koreu.

Dnes si kontakt s Prahou drží přes lektorský úvazek na vysoké škole Unicorn University. Na ní přednáší a ve zkouškovém období samozřejmě zkouší marketing a produktový management. Jako mnoho z nás už taky praktikuje osvědčený dopravní model 'autem do Zábřeha, vlakem do Prahy'.

Dá se odtušit, že manažerský post, plus učitelování na univerzitě, sežerou hodně času. Většinu toho zbývajícího věnuje dceři. Ta může být na tátu hrdá. Možná i tehdy, když nad její hlavou pilotuje dron, což je jeho oblíbená kratochvíle.

Jednou dceři poděkujeme za to, že nám sem přivedla nový 'mozek', navíc takový, který se chce podělit, sdílet, propojovat, inspirovat...

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.