Nejvýše postaveným Čechem v Microsoftu je Jeseníčák

18.05.2018

Ačkoli je ta tam jeho dominance a jeho produkty jsou často terčem posměchu, stále je nutné technologického giganta, americký Microsoft, respektovat. Pořád je to firma založená prvním až druhým nejbohatším mužem planety, Billem Gatesem.
A vy všichni 'tu od nás' zpozorněte. Totiž nejvýše postaveným českým manažerem ve firmě, která zaměstnává asi 123tisíc lidí, je jesenický rodák, absolvent Gymnázia Jeseník, Aleš Holeček! Vývojář, který vystudoval ČVÚT a v roce 1995 odešel do USA, se přes vlastní programátorskou firmu v New Yorku dostal do hledáčku Billa Gatese, kterým se nakonec nechal zlanařit a dnes v Redmondu vede z pozice vice prezidenta vývoje 600 zaměstnanců a je de facto jedno patro pod představenstvem.
Se svojí rodinou žije v Seattlu a na Českou republiku rozhodně nezanevřel. Často zde přednáší a celá česká technologická scéna má z jeho kariéry husí kůži.
Jistě uznáte, že takto úspěšných lidí Jesenicko světu nedalo mnoho, tak si toho považujme a buďme na Aleše patřičně pyšní, tohle je fakt bomba! 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.