Největší zaměstnavatel okresu je ze Zlatých Hor

21.12.2018

Na začátku byly maringotky, které se ve Zlatých Horách kdysi vyráběly. Dneska jde o moderní výrobu různých typů a druhů kontejnerů, jichž se zde každý rok smontuje přes 10 tisíc!
Josef Žáček v druhém největším městě okresu založil roku 1993 Česko-slezskou výrobní s.r.o., která dávala práci několika desítkám lidí. Do rodinného podniku, který si zakládá na svém patriotismu k městu, pan Žáček postupně zapojil své dva syny Radima a Kamila, kteří dneska firmu řídí, ačkoli ji od roku 2006 plně ovládá rakouský kolos z kontejnerové branže, společnost Containex. Josef Žáček, který si v roce 2012 vysloužil prestižní titul Podnikatel roku Olomouckého kraje 2012, se z pozice předsedy představenstva zabývá už "jen" strategickým vedením.
Protože zde hovoříme o největším zaměstnavateli v okrese (aktuálně 471 zaměstnanců) s ročním obratem lehce pod 1 miliardou korun, můžeme jeho velikost dokreslit například na denní produkci obytných a sanitárních buněk - činí 40 ks. Zkuste si jenom představit to mraveniště, které v automatizovaných halách každý den funguje. I když se o zlatohorské firmě na Jesenicku říká ledasco, fakta a čísla hovoří jasně. Průměrná mzda tu činí přes 28.000 Kč, připočtete-li k tomu různé benefity v podobě příplatků a bonusů, možnost kariérního růstu, prostor k dalšímu rozvoji a vzdělávání či moderní jídelnu, těžko s námi nebudete sdílet nadšení, jak velká věc se rodině Žáčkových, se zkušeným rakouským partnerem v zádech, ve Zlatých Horách podařila.
Však kontejnery z Česko-slezské výrobní nacházejí uplatnění po celé Evropě v humanitárních projektech, při konání festivalů a sportovních událostí (např. olympijské hry, fotbalový šampionát) a samozřejmě také na stavbách.
Ruku na srdce, nic většího tady není, tak pojďme Česko-slezské výrobní zatleskat, pro ni určitě platí, že dělá Jesenicko lepším, a to díky všem svým zaměstnancům, to dá rozum.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.