Nejtěžší sport? Viktor Minář by věděl

05.04.2018

Bolest patří ke každému vrcholovému sportu, snad vyjma šachů, ale šachistům se neposmíváme, jejich disciplína má jiné nástrahy. Nenapadá nás však jiný sport, v němž by si sportovec užil bolesti v takových dávkách, jako v kulturistice.
Notnou porcí vůle a urputnosti musí disponovat Viktor Minář, když to s posilováním, disciplínou 'physique', dotáhl až na 7. místo na Mistrovství světa juniorů v Mexiku (2014)! Ve své sbírce má taky skvělé 4. místo z Evropy, bronz z Mistrovství ČR a kupu dalších kvalitních umístění ze světových soutěží. Mrkněte na ty svaly a zkuste si jen představit ty hodiny a hodiny v posilovně, k tomu docela striktní dieta. No, nemusí se vám svalnatá těla úplně líbit, abyste pracovitost kulturistů uměli ocenit. Však Viktor si více než medailí cení toho, že do posilování namotivoval mnoho dalších kluků, kteří se v tomto sportu shlédli. Dnes už nezávodí, věnuje se serióznímu zaměstnání, ale na životní styl spojený s cvičením a zdravým stravováním nedá dopustit. Doslova řekl: "Kulturistika mě naučila disciplíně a vytrvalosti, což se hodí i v běžném životě.".
Kluci s pekáči buchet místo břicha sice tvrdí, že na bolest s činkami si tělo zvykne, dokonce ji vyžaduje, nám se ale pozdávají obyčejnější sporty, jako třeba běh, fotbal a tenis ... Ale takové vypracované tělo by nebylo k zahození.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.