Nejlepší mladou instalatérkou ČR je Kamila Hastíková z eMka

19.05.2023

Boří všechny mýty o neatraktivnosti řemesla pro mladé, dokonce ukazuje, že genderové hranice neexistují ani u něčeho tak výsostně chlapského, jako je profese instalatér. Ani Wikipedie s variantou 'instalatérKA' nepracuje!

O třeťačce ze Střední průmyslové školy Jeseník Kamile Hastíkové jste už možná slyšeli. Řadí se do skupiny těch pracovitějších studentů, kteří nespoléhají jenom na teorii a praxi ze školy, ale snaží se na profesní dráhu připravit co nejlíp i v mimoškolním čase.

Potvrdila to úspěchem na celorepublikové vědomostní olympiádě, na níž se kvalifikovala mezi desítku teoretickými znalostmi nejnašlapanějších studentů oboru instalatér. Kamila - dívka s hasákem - vyrůstala se dvěma bratry, v mužském světě se cítí dobře a nemá s tím žádný problém. Ze slavnostního vyhlašování v budově Parlamentu České republiky si odnesla diplom za sedmou příčku a směle o ní můžeme říci, že je nejlepší mladou instalatérkou v zemi. Firmy se přetrhnou, aby ji dostali k sobě. Jen si na její služby budou muset nejmíň dva roky počkat. Kamila má po vyučení namířeno na nástavbu, její vzdělávací jízda bude pokračovat v oboru 'provozní technika'.

Všem svým vrstevníkům vzkazuje, ať jdou po hlavě do všech školních soutěží a olympiád, přinese jim to zajímavé zážitky a cenné kontakty do budoucna.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.