Nejextrémnější stezka Jeseníků po rekonstrukci

19.10.2019

Správa CHKO Jeseníky je v současnosti ponejvíc skloňována na téma kůrovec a řešení problémů s ním. Málokdo si však uvědomuje, že role téhle agentury na ochranu přírody je mnohem širší a zrovna dnes chceme upozornit na jeden z jejích fajn počinů.
Zapamatujte si, že pokud budete chtít komukoli ze známých či návštěvníků Jeseníků dopřát to nejdrsnější z našich hor, pošlete ho/ji na Naučnou stezku Bílá Opava. To je místo, kde se teplota ani v létě nedostává přes 10° C a cesta z Karlovy Studánky na Ovčárnu (po žluté) nebo k chatě Barborka (po modré), patří k tomu nejnáročnějšímu, co lze v Jeseníkách absolvovat. Když se k tomu přidá ne úplně ideální počasí, máte o velmi syrový zážitek postaráno. Na stezce vás čeká 13 informačních panelů, a hlavně velmi zajímavé divoké scenérie, za nimiž stojí zejména voda, sníh a led. Smrkový prales, padlé kmeny stromů, kluzké kameny a skály, kilometry mechu, hučící vodopády..., to všechno tam můžete vidět, na léto 2020 chystejte výpravu.
A právě tuhle stezku letos lidé z CHKO notně opravili. Konkrétně tedy terénní zařízení, jako je lávka nad Rešovskými vodopády a dřevěné schody pod chatou Barborka, takže na tůře Bílou Opavou příjemněji a bezpečněji. Oficiálně je stezka otevřena od června do září, v zimě ji rozhodně nedoporučujeme.
Tak užívejte Jeseníky, na kole či pěšky, na běžkách i skialpech.

Foto (zdroj): archiv CHKO Jeseníky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.