Nej profese na Jesenicku - svářeč

26.02.2019

Věříme, že na Jesenicku už přestává platit jeden z tradičních argumentů pro odchody mladých lidí z regionu, a sice nemožnost najít tady rozumně placenou práci. Jasně, pořád to tu není značka ideál, ale asi se shodneme, že dochází ke zlepšování. Navíc současná velmi nízká nezaměstnanost dostává zaměstnance i uchazeče o práci do silnější pozice při vyjednávání o platu.
Podívali jsme se na to, jaká profese se má na Jesenicku nejlépe a nám z toho vycházejí svářeči. Že vás to nepřekvapuje? Strojařina tady má silnou historii, poptávka po chlapech, co zvládnou sváření a pájení je velká. Však i na webu positivJE, sekci Kariéra, najdete několik inzerátů na volnou pozici svářeč. Hledají v Řetězárně Česká Ves, Ondřejovické strojírně, WTC Písečná, Eurohardu. Dobří svářeči se mohou o práci zajímat prakticky u všech významnějších firem regionu pracujících se železem - Česko-slezská výrobní, Warex, Kovok, Elkoplast CZ a další.
Interval hrubé mzdy svářeče se pohybuje od cca 16.000 po 35.000 Kč a samozřejmě záleží, jak je celá odměna poskládána (fixní mzda + bonusy + příplatky apod.), je ale zřejmé, že potenciální výdělky svářečů jsou solidní. Z úst některých ředitelů výše uvedených společností zaznívá, že průměrná mzda svářeče na Jesenicku už směle překonává výši výdělku v jiných regionech.
K tomu se svářeči mohou těšit ještě jedné věci, která není úplně běžná u jiných profesí, snad vyjma kuchařů. Když svářeč 'dneska' někde skončí, 'zítra' může nastoupit jinde.
Tak co mládeži, nezvolíte jako studijní obor strojařinu? V Jeseníku na to máme kvalitní školu. No, možná by někoho mohla zajímat i rekvalifikace na svářeče, to je možnost pro ty, kteří nejsou spokojení ve svém současném zaměstnání.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.