Něco málo pro zlepšení situace samoživitelek na Jesenicku

05.08.2023

Jednou z nejzranitelnějších skupin jsou matky samoživitelky, případně otcové samoživitelé. Při jakékoli změně osobních poměrů jsou dost fatálně ohroženi a může to stáhnout i jejich dítě/děti, o které pečují. Společnost musí právě jim věnovat potřebnou pozornost.

A může tak činit každý z nás. Například tím, že se zapojí do sbírky potravin. Tu ve vybraných obchodech, v Jeseníku zpravidla Albert, Billa, Kaufland, Penny a Rossmann, organizuje dvakrát ročně česká Potravinová banka. Z ní pak trvanlivé potraviny a drogérie putují i na Jesenicko. Partnery, kteří v regionu následně pomoc distribuují, jsou například neziskovky Darmoděj, Ester a Boétheia - společenství křesťanské pomoci.

Jenomže tuny potravin mířících potřebným na Jesenicko jsou nad síly výše zmíněných subjektů, proto v Olomouckém kraji vzniká plán na rozšíření sítě výdejen potravinových bank do každého okresního města. Tím se zvýší skladovací kapacita a zrychlí distribuce potravin mezi ty, jimž může odlehčit rodinnému rozpočtu.

Hejtmanství do toho pouští 3 miliony korun. Je přece i jeho úkolem pomáhat samoživitelkám, chudým rodinám s dětmi, seniorům v nouzi apod. Na tohle jsme dostatečně bohatá společnost.

Mimochodem samoživitelkám by velmi pomohlo, kdyby se na Jesenicku rozšířila nabídka zkrácených pracovních úvazku. A právě tohle téma hodláme se zaměstnavateli rozebrat 24. října, kdy pro ně ve spolupráci s městem Jeseník chystáme pracovní setkání.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.