Naznačila lipovská soutěž pálenek, jak na COVID?

24.04.2020

Když se chce, tak to jde :-) Pan Josef Sekula (na obrázku) je zkušený organizátor společenského života zejména v Horní Lipové. Pro něj nebyl problém vymyslet způsob, jak u sebe na Kovárně uspořádat už jedenáctý ročník populární soutěže pálenek O lipovského panáka i v době platných omezení pro gastronomii a shromažďování se většího počtu lidí.
Ano, bylo to bez diváků, s nižším počtem soutěžících a se zredukovanou porotou, ale vše proběhlo i bez "státního notáře" regulérně a vítěze se podařilo najít. Jestli se obvykle nominuje do soutěže na padesát vzorků, letos to bylo 27. Pro hodnotitele Lubomíra Žmolíka, Vítězslava Pánka a Jaroslava Hlavatého možná snazší práce, ale i tak, líznout si od každé 'slivky' a udělit body, to není lehká práce. Nicméně za přísných podmínek, kdy tři porotci s rouškami seděli ve třech místnostech, se podařilo vyhlásit tři nejlepší pálenky. A vítězem O lipovského panáka 2020 se stal Víťa Mikulík, stříbrný skončil Ladislav Vít a bronz si vysloužila Marcela Hluší.
Možná, že letos nešlo tolik o soutěž, o fakt nejlepší pálenku, ale zejména o snahu nepřetrhnout tradici, a taky všem dodat trochu té morální síly, aby si koronavirový režim nenechali přerůst přes hlavu.

Foto (zdroj): Josef Sekula ml.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies