Navštivte novou expozici pivovarského muzea hanušovické Holby

13.03.2022

Jaro pomalu vyhrává nad zimou, začne období výletů, tak pro vás máme jeden tip spojený s našim oblíbeným Keprníkem z Hanušovic. Holbu považujeme za lokální pivovar a v jejich muzeu otevřeli novou expozici.

Nahlédnete v ní do počátku vzniku pivovaru od roku 1874 až po konec druhé světové války. Z té doby se dochovaly sklenice, lahve, sudy, pivní cedule i mosazné pípy, k vidění jsou i raritní osobní listy zaměstnanců. Pozorní návštěvníci si zajisté všimnou, že pan výčepní z repliky prvorepublikového výčepu má na vlast stejné oblečení, jaké měl hospodský v pohádce Obušku z pytle ven. A fototapeta v muzejní hospůdce pro změnu zobrazuje historický výčep hospody na Šeráku. Po prohlídce dobových artefaktů je možné se podívat na film o pivovaru Holba a doplnit tak své znalosti dalším zdrojem.

Pořád platí, že prohlídku muzea můžete doplnit o exkurzi v pivovaru, což by mělo být povinné vzdělání každého fanouška piva. Sice platí, že je to jenom voda, slad, chmel a kvasnice, ale vidět ten proces stojí vždycky za to.

Holba to dělá dobře, totiž i přes historii se dá vychovávat fanouškovská základna. Nás už mají, na Keprníka chodíme na stojáka do jesenické nádražky :-)

Foto (zdroj): Pivovar Holba

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.