Návrhářka Tereza Rokytová veze kolekci na Mercedes-Benz Fashion Live

02.10.2023

V lednu 2021 jsme vám na positivJE představili Terezu Koukalovou, tehdy studentku designu oděvů na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Mluvila o svých plánech a snech. Z jejích úst zazněly věci, jako vlastní módní kolekce, touha vrátit se na Jesenicko, ambice živit se v oděvním průmyslu… Když jsme mladou návrhářku z Filipovic potkali teď, hlásila několik splněných cílů. Buduje svoji značku, žije v Jeseníku, pracuje pro zdejšího výrobce oblečení Woox a stihla se i provdat. Čerstvě je paní Rokytová.

Výsledkem toho všeho je Terčina blížící se módní přehlídka na Mercedes-Benz Fashion Live v Bratislavě, kde na molo ve Slovenské národní galerii modelky vynesou její kolekci. Jako svou diplomovou práci připravila 3 pánské a 3 dámské originální outfity, do kterých promítla svoji lásku ke zdejší přírodě i svůj respekt k tradici textilního odvětví na Jesenicku. Ostatně to má společné s Wooxem, důležitým partnerem projektu.

Inspirovaná filozofií značky 'go out' se v kolekci prolíná elegance se sportovními prvky a je zaměřená na variabilitu oblečení, aby si zákazník mohl oděv vždy sestavit podle své postavy a fantazie. "Kolekce se inspiruje Jesenickem a jeho historií, kde Raymann a Regenhart postavili největší fabriku na výrobu lněných pláten široko daleko. Z tohoto důvodu je len obsažen ve většině modelů, autorské potisky vznikaly přímo v dílně Wooxu. S ušitím pomáhaly jesenické švadlenky.", rozpovídala se o díle jeho autorka Tereza Rokytová. Finální fáze příprav trvala tři měsíce a návrhářku stála stovky hodin a asi 25 tisíc korun.

Tuto kolekci nestvořila pouze spolupráce Terky s Wooxem, dopomohl k tomu i jejich společný vztah k tradici a obdiv k tomu, co Jesenicko dříve dokázalo. Všichni mají velkou motivací kus někdejšího úspěchu regionu vrátit.

Foto: Martin Dobrovolný a archiv T.Rokytové

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies