Naučná stezka Johanna Schrotha

10.11.2018

Jistě jste už taky byli účastníky neřešitelných debat o tom, v jakém ročním období jsou Jeseníky či Rychleby nejkrásnější a positivJE by tohle nechtělo soudit. Pokud tedy jde o aktuálního vládce přírody - podzim, letošní je ukázkový, z hlediska teplot velice příznivý. Pohledy do kopců kazí jen místa zdecimovaná kůrovcem. Ale příroda za pomoci člověka tohle zvládne, nebojte.
Než přijde na scénu zima, chceme vás ještě vytáhnout na jeden výlet do Lipové, na Naučnou stezku Johanna Schrotha. To je ten, co dal českému slovníku označení "opít se na šrot", a který se 'tam nahoře' modlí, aby se lázním nesoucím jeho jméno dařilo.
Nenáročná, přes 8 kilometrů dlouhá, vycházka má deset zastavení, na nichž se dočtete mnoho zajímavostí ze života zakladatele lipovských lázní i z historie obce samotné.
Výchozím bodem je Muzeum J. Schrotha v Dolní Lipové, trasa pak pokračuje přes sedlo Na Pomezí, Lomy na Smrčníku, ubočím Kopřivného, cíl je u pramene císaře Josefa II. v Horní Lipové. Zbývá vyřešit cestu zpět, kterou si můžete zpestřit třeba návštěvou Fauna parku.
Tož, užívejte překrásný listopad a těšte se na sníh, možná už zítra na svatého Martina ... ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.