Natálie Stoupalová hvězdou finále Českého poháru basketbalistek

28.02.2023

Nemůžeme být překvapeni, pokud se podíváme na její statistiky, rozhodně jsme ale potěšeni, že se jí takhle vede. Natálie Stoupalová vyrostla pro prvoligový basketbal ve sportovní hale v Javorníku. Její um už dávno přerostl lokální měřítka a už dlouho osciluje na reprezentační úrovni.

Má několik titulů mistryně České republiky z mládežnických kategoriích vč. účasti v all stars sestavách. Aktuálně obléká dres druhého nejlepšího celku české ligy - Žabiny Brno, kde se vypracovala mezi hlavní klubové opory. A formu potvrdila i na nedávném reprezentačním srazu. Ve svých 24 letech se hlásí o roli základního stavebního kamene sestavy. Holt česká vlajka na dresu funguje jako extra motivace.

O víkendu si Natálie připsala jeden individuální úspěch, byť i ten vlastně stojí na úspěchu týmovém. Žabiny vyhrály finálový turnaj Českého poháru, mimochodem už po devatenácté, Natálie Stoupalová byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou Final four. Potřebovala k tomu 13 bodů a 12 doskoků a samozřejmě jí musela být plná palubovka.

Jen tak mimochodem, Natálie je mezi nominovanými sportovci okresu Jeseník, konkrétně v kategorii krajánek. Hlas jí můžete poslat zde, na výsledky musíte počkat do 21. března.

Foto (zdroj): Miroslav Štěpánek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.