Nastudujte si Jeseníky dřív než sundáme roušky

28.03.2020

Dobrá, není to teď možná téma číslo jedna, vymýšlet výlety, plánovat víkendy a řešit letní dovolenou, jenomže doba, kdy tahle země přestane šít roušky zkrátka přijde a bude potřeba tuhle úžasnou národní semknutost nasměrovat jinam. Například k českému cestovnímu ruchu, který možná neplní média, protože nemá hlavní sezónu, ale trpí úplně stejně, jako jiná odvětví. A vy mu, na rozdíl od fabrik, můžete hodně pomoci.
Dívejte, my vám nasdílíme exkluzivní magazín 'Jeseníky - Rychlebské hory - Králický Sněžník' a vy nám slíbíte, že ho opravdu prolistujete a dáte si čas na zamyšlení, kam všude se během nadcházející letní sezóny vypravíte, až se uvolní restrikce. Přátelé, každá jedna koruna, jíž utratíte za ubytování, jídlo, suvenýry, vstupné... jednoznačně pomáhá a positivJE by si velmi přálo, abyste co nejvíce téhle pomoci věnovali subjektům působícím právě v našem regionu, oni to potřebují.
Co kdybyste si jesenické a lipovské lázně neprohlíželi jenom z venku, ale třeba podstoupili nějakou proceduru nebo se zastavili na kafe a dortík? Proč byste nemohli na některou z rozhleden (Zlatý chlum, Biskupská kupa, Borůvková hora) vystoupat už "po stopadesáté"? Kdo se na vás bude zlobit, když letos navštívíte oboje zdejší jeskyně (Na Pomezí, Na Špičáku)? Co si udělat pěkný večer v některé z předních restaurací (Na Palubě, Rezidence u jezera, Penzion Kovárna Lipová)? Víte, že ve Zlatých Horách můžete strávit úplně v pohodě celý den (Poštovní štola, zlatorudné mlýny, rozhledna, muzeum, Rejvíz)? Prosíme vás, až to půjde, na Lesní bar si zajděte! Bikeři nechť rajzují po desítkách kilometrů cyklotras a nezapomenou na Rychlebské stezky. A turisté by měli obejít maximům tradičních vrcholů našich hor (Praděd, Šerák, Králický Sněžník...)... Na 100 stranách je toho mnohem více. Pro další informace navštivte www.jeseniky.cz od Jeseníky - sdružení cestovního ruchu.
Tak se omlouváme za poněkud direktivní příspěvek, považujeme však za důležité na vás tenhle apel prostě poslat. Nikdo z nás nechce koukat, jak krachují hospody a penziony, chřadnou turistické atrakce a ubývá práce v cestovním ruchu.
Časopisem listujte tady, stahujte níže.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.