Nastartuj kariéru na Burze práce

15.10.2018

Ekonomika šlape, nezaměstnanost atakuje nejnižší hodnoty a zaměstnavatelé se mají fakt co ohánět, aby stíhali obsazovat volné pozice. Těžká zkouška pro jejich HR ředitele, zajímavá situace pro zaměstnance, mohou si více vybírat, více diktovat ...
O to zajímavější by mohla být Burza práce a vzdělávání, která jako road show dorazí ve čtvrtek 18.10. do jesenické Kaple (10-16.30 hod.). Tahle akce je určena všem, kteří aktuálně hledají práci, přemýšlí o její změně, nebo si chtějí zvýšit kvalifikaci. Rovněž může být užitečná pro žáky devátých tříd a studenty zvažující studium VŠ, neboť vedle zaměstnavatelů mající zájem o pracovníky z Jesenicka, se zde budou prezentovat i některé střední a vysoké školy.
No, pořádající Ministerstvo práce a sociálních věci by se asi mělo více snažit. Proč se na jesenické Burze práce a vzdělávání nepředstavuje většina zdejších významnějších firem? Podle předběžných informací se návštěvníci budou moci potkat s reprezentanty firem Gemo a.s., Agel a.s., RD Rýmařov, Nemocnice Šumperk a John Crane. Deváťáci a jejich rodiče si mohou omrknout některé střední školy, kromě jesenické strojní a stavební, jde o dvě střední školy ze Šumperku. Opět se ptáme, kde jsou stánky zbylých škol z Jeseníku?
Počin je to sympatický, komu z vás záleží na vlastní budoucnosti a jste z výše popsaných skupin, asi si najděte čas na návštěvu akce, určitě se dovíte něco zajímavého.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.