Naši záchranáři absolvovali výcvik v Tatrách

04.07.2019

Můžeme sledovat snahy vedení města Jeseník nadále zvyšovat kvalitu zdravotní péče na Jesenicku. Na ose Město Jeseník - Jesenická nemocnice - Olomoucký kraj - senátní Výbor pro zdravotnictví probíhají jednání, která mají nedostatky řešit. Kromě toho se o naše zdraví stará olomoucká letecká záchranka. Ta vloni byla se svými 619 vzlety druhou nejvytíženější záchrankou v ČR a poměrně často přistávala i v našem regionu.
Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje se v červnu zapojila do cvičení ve slovenských Tatrách. Součástí soustředění byl nácvik týmové koordinace posádky při zásahu záchranářským vrtulníkem, lavinový kurz a trénink práce s palubním navijákem. Právě posledně jmenovaný naviják je to, co olomoucká letecká záchranka v nejbližších měsících dostane do výbavy. Na zásah v těžko dostupném terénu, kde vrtulník musí zůstat ve vzduch a pomoc přichází po laně, se trénink zaměřil nejvíce. Totiž i na Jesenicku k takovým akcím může docházet a s patřičným vybavením a zažitými zkušenostmi mohou být záchranáři rychlejší při poskytovaní kvalifikované pomoci postiženým a být rychlejší při transportu pacienta do nemocnice.
Nikdo si nepřejeme být v péči lékařů, ale všichni rádi vidíme a slyšíme, že jsou nám k dispozici a k tomu se skvělými znalostmi.

Foto (zdroj): archiv Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.