NÁŠ TIP: Žulová si naplánovala rozvoj až do roku 2027

29.03.2021

Tohle je těžká věc, když potřebujete jako vedení obce/města předvést výsledky do dalších voleb, může se to zvrtnout na opravené chodníky, nové hřiště u školy a fasádu na kulturním domě. Omlouváme se za zjednodušení, vše z toho je potřeba a nikde to naštěstí není jen o těchto věcech.

Je žádoucí, aby zastupitelstva pracovala na dlouhodobější budoucnosti té které obce, a ještě lépe, aby se tak dělo v nějakém celookresním souladu, SMOJko ;-)

Žulová to vzala za správný konec, zastupitelé připravili strategii rozvoje až do roku 2027, protože vždycky jste v práci úspěšnější, když víte, kam směřujete. Půjde-li to dobře, v následujících sedmi letech se mikroregion Žulovsko například dočká vyřešení odpadních vod v Tomíkovicích, opravy vodovodu v některých částech Žulové, budou připraveny pozemky na výstavbu rodinných domů, modernizováno veřejné osvětlení, vybudována síť s vysokorychlostním internetem, přáním je odkup budovy školy a následné investice do jejího vybavení, paneláky v lokalitě 'Na Rybníčku' by měly dostat ekologičtější vytápění, podpory se dočká rozvoj bezmotorové dopravy - tedy cyklistiky, v lokalitě Sedm lomů by mohla vzniknout rekreační zóna, za autobusovým nádražím obec vybuduje klidovou zónu, zasadí co nejvíce stromů, taky udělá něco pro zadržování vody v krajině, no ale asi nejvíc si vedení Žulové brousí zuby na obchvat města, který by dost významně ovlivnil jeho atraktivitu.

Žulová a všichni ostatní se strategiemi, šlapejte po jejich realizaci, ať platí, že #jeseníkjezaodměnu. positivJE vám fandí :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.