NÁŠ TIP: Otázka bydlení v Jeseníku rezonuje a nese ovoce

27.04.2021

Zní to ze všech stran jako problém pro ty, co tu chtějí žít, jako důvod k odchodu pro ty, co to na Jesenicku balí, koneckonců to může být překážkou i pro ty, co by se sem chtěli vrátit či přistěhovat. Bydlení.

Rádi přinášíme důkazy, že se asi blýská na lepší časy, v krátké době chytáme další dobrý signál z jesenické radnice. Ta se pouští do náročných změn územního plánu, jehož revize by mimo jiných měla vykrystalizovat místa vhodná k výstavbě. Ono holt, město v údolí, jdoucí do kopce, se jaksi nemůže rozrůstat nekonečně, a ne úplně všemi směry. Celý proces koučuje městský architekt Tomáš Pejpek, ale vyjadřovat se budete moci i vy.

Směrem k bydlení uvidíme, co se vyloupne, už teď se vylupuje poměrně nová a zajímavá lokalita, kam zřejmě půjde stavební rozvoj Jeseníku. Jde o lokalitu bývalé lesní školky na Kalvodově ulici. Rýsuje se tam prostor pro rodinné domy, vizí města jsou ale i nižší bytové domy. Aktuálně se diskutuje nad sítěmi a dopravním napojením, nedáme vám teď "kulaté razítko" na to, zda a kdy se tam kopne.

Dáme ještě krátkou bilanci toho, na čem město Jeseník kromě Kalvodky pracuje. Je to na Dukelské snad bytový dům ve formátu družstevního bydlení, na Raisově ulice minimálně úvahy nad pozemky pro rodinné domy, možná i bytovým domem, plus tedy co vygeneruje úprava územního plánu.

A přibližně dvacítka bytů by měla být nově k mání na Bezručově ulici (před rostoucí obchodní zónou), právě se zde rozbíhají stavební práce.

Tak doufejme, že domy a domky všech cenových kategorií a standardů budou přibývat, jestli chceme zpomalit vylidňování Jesenicka, potřebujeme na to volné byty ;-)

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.