Národní investiční plán vlády pro Jesenicko

16.02.2020

positivJE si drží odstup od politických témat, jenže jak použijete slovo 'vláda', jste v tom až po uši. Jdeme do toho, protože vám chceme malinko představit Národní investiční plán, což je zjednodušeně řečeno soupis investic, které když se zrealizují (ne nutně všechny), tak se Česko stane lepší zemí a s tím se i Jesenicko stane lepším okresem. Do seznamu padly (jen) tři návrhy investic týkajících se Jesenicka, chceme je zmínit.
V oblasti dopravy půjde o opravu vlakového nádraží v Ostružné, které je fakticky prvním nádražím okresu, zlepšení jeho vzhledu by se hodilo. Vládní dokument pro rok 2022 počítá s dvou set milionovou investicí do přístavby Domova pro seniory v Kobylé nad Vidnávkou, což je podle všeho velmi potřebný projekt. Třetí akcí, ale až s výhledem na rok 2030, je výstavba zimního stadionu v Jeseníku. Víme, tolik diskutovaný, navíc odhadem za 100 milionů.
Je jasné, že investic na Jesenicku proběhne do roku 2050, do nějž vládní investiční strategie cílí, mnohem mnohem více, přijde nám ale správné, že tu je pokus o soupis. Ten snad zvýší šance na to, že příští vlády zachovají určitou kontinuitu vedení země, pokud jde o investice. Starostky a starostové správně reagují, když říkají, že ví o důležitějších investicích, je tedy potřeba pracovat na sladění not na ose 'vláda - kraj - města/obce'. Ostatně premiér České republiky zmiňuje, že jde o živý dokument a vyzývá, ať posíláme další návrhy na narodnikonzultace@vlada.cz, tak pojďme do hry dostat další peníze pro Jesenicko.

Foto (zdroj): Michal Kmínek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.