Náročné, ale šťastné podnikání Martiny Juříkové

17.04.2019

Na rozhovor jsme ji ukecávali několik měsíců a ne proto, že by nechtěla, ona neměla čas. Nakonec jsme se potkali jedno pondělí v 6 ráno, abychom od ní měli 60 minut času nenarušovaného SMSkami pacientů či telefonáty svěřenců.
Je nádhernou ilustrací toho, jak může vypadat šťastný život malého živnostníka, kterého živí ruce. V prvé řadě je to vášeň pro zvolený obor podnikání a až ve druhém sledu je to časová náročnost toho podnikání. Zkrátka chuť se živit tím, co vás baví, je větší než časová investice, jíž to přináší.
Martina a je to vidět, je celoživotní sportovkyně, prošla sportovkou na ZŠ Jeseník, dělala gymnastiku, běhala na lyžích, tak nepřekvapí, že po studiu jesenického gymnázia absolvovala v Olomouci nadstavbu rehabilitace s atestací fyzioterapie. Se štěstím získala místo v lázních Velké Losiny u věhlasné docentky Dobroslavy Jandové, pod kterou pracovala dva roky. Skvělá škola. Pak to chvíli vypadalo, že zamíří s fyzioterapií do italského Říma, nakonec však vyhrálo volání domoviny a Martina nastoupila do Priessnitzových léčebných lázní, kde se 10 let starala o pacienty. Když byla na první mateřské dovolené (má syna 15 let a dceru 10 let), začala přemýšlet o nějaké formě osamostatnění, protože měla o kvalitní péči o pacienty jinou představu, než jakou mohla realizovat na Gräfenbergu. Dost se obula do budování vlastního e-shopu se zdravou výživou (byla mezi první, kdo na Jesenicko přivedl zelený ječmen a chlorellu). Nakonec jí její postavení se na vlastní nohy přineslo otevření regulérní ordinace, v níž coby fyzioterapeutka pečuje o lidi s problémy pohybového aparátu, typicky "kancelářské krysy" s disbalancí těla či starší lidi, které prostě bolí tělo kvůli věku. Druhou část Martinina podnikání tvoří spolupráce se zdejšími sportovci. V její péči je např. běžkař Adam Fellner, Fenix Ski Team, sjezdařka Helena Schrommová, florbalistka Marta Horáčková, komplet sportovní gympl, mnoho cyklistů apod. V prosinci dokonce byla dvorní fyzioterapeutkou u amerického biatlonového týmu, když se v Novém Městě jel světový pohár. K tomu jí dopomohla letitá spolupráce s českoveským biatlonistou a servismanem americké reprezentace Petrem Garabíkem.
Martina obvykle maká 12 hodin denně, prací se zabývá skoro každý víkend a jen díky tomu může být součástí týmu, který pracuje na rozvoji mladého oboru zvaného nutriční fyziatrie, který propojuje kvalitu stravování s fyzioterapií. Cílem je naučit lidi o sebe pečovat dříve, než budou akutně potřebovat fyzioterapeuta. Kromě všeho výše zmíněného má svoje stálé klienty v Brně a Praze, za kterými jezdí.
I když je Martina tolik vytížená, úsměv, který ji prakticky vždycky zdobí, dává tušit, že podnikání na vlastní triko je to, co jí sedí a tuhle práci by už nikdy nevyměnila.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies