Najděte si na Jesenicku svého farmáře

10.03.2020

Dobro na druhou to od vás bude, pokud alespoň čas od času nenaplníte nákupní tašky v některém z místních supermarketů, ale zajdete, případně zajedete za místním farmářem. Za prvé domů s jistotou donesete kvalitnější potraviny a za druhé nákupem lokální produkce podpoříte zemědělce, který svým hospodařením pečuje o krajinu, ve které i vy žijete.
Docela naproti vám v tohle jde projekt Farma na dlani. Ten na webu, sociálních sítích a prostřednictvím mobilní aplikace propaguje regionální farmáře, zemědělce a výrobce řemeslných produktů, přičemž vy si můžete na interaktivní mapě zobrazit právě ty z Jesenicka (zde).
No, a to je druhý důvod, proč o Farmě na dlani na positivJE píšeme. Za okres Jeseník jsou na něm teprve tři subjekty. Zemědělské družstvo AGRO Česká Ves zaměřující se na chov skotu Angus, dále našim čtenářům známá Kozí farma U Nýdrlů, což jak z názvu vypovídá, je hlavně o výrobě kozích sýrů, jogurtů a tvarohu. Třetím zapsaným subjektem pak je včelí a malinová farma pana Pazourka z Černé Vody. Není to málo?
Vy i my víme, že po Jesenicku je rozeseto mnoho dalších zajímavých prvovýrobců, jimž by zapsání v databázi Farma na dlani slušelo a dost možná by jim i obchodně pomohlo. Spotřební chování zákazníků jde příznivým směrem, stále víc a víc lidí si umí za kvalitu připlatit. Tak uhánějte místní zemědělce, ať se zaregistrují, anebo si pro jejich výrobky choďte do farmářských obchůdků, však jich tu pár máme. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies