Nádraží v Ostružné projde rekonstrukcí

14.10.2018

Dopravní dostupnost je v případě Jesenicka často skloňovaným pojmem. Není divu, žijeme si tu za hradbou krásných hor, příjezd z vnitrozemí holt nevede po dálnici. Má to své nevýhody, má to své výhody, nicméně to je fakt.
Můžeme se tedy radovat z malých a dílčích vylepšování, která se daří. Teď přišla dobrá zpráva do Ostružné, kde se konečně dočká opravy rychlíková železniční stanice. Ta, kterou jako první vidí turisté přijíždějící do Jeseníků. Správa železničních a dopravních cest příští rok uvolní 5 a půl milionu korun, za které nádraží dostane novou střechu a zateplenou fasádu, cestující pak nové toalety. Snad brzo dojde i na okolí nádraží - parkoviště, nástupiště, ty jsou poslabší.
Nepřežeňme to ale s tím radováním se. České ekonomice se daří, není divu, že se tu staví, opravuje a asfaltuje. Taky se máme ptát, jestli by toho nemělo být víc? Asi jo. Občané lomeno voliči, na radnicích se vám formují nová vedení, chtějte po nich větší tlak na peníze z kraje, z pražských ministerstev, z unie ...
Tak ale je fajn, že nádraží v Ostružné bude hezčí, že jo? ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.