Nadiktujte si, jaká má být Česká Ves

13.06.2021

To je sen každého komunálního politika, mít aktivní občany, kteří mu do toho chtějí v dobrém slova smyslu kecat. Jako nemyslíme nenávistné komentáře na sociálních sítích, myslíme konstruktivní kritiky a oponenty. A přibývá způsobů, jak se můžeme vyjadřovat k životu ve městě, v obci.

Pro názor za obyvateli si jde taky Česká Ves, spustila na webu speciální dotazník, jehož pomocí se ptá, jakou Českou Ves její lidé chtějí. Ono, jak jde o dlouhodobý rozvoj, potřebujete se ptát lidí na věci jako kvalita dopravní infrastruktury, a to máte auta, kola, pěší. Musíte chtít slyšet, jak jsou spokojení s kvalitou služeb. Je jasné, že starosta Petr Mudra zná Českou Ves jako své boty, ale prostě neví, co se honí hlavou každému jednomu (voliči, nevoliči), pokud jde třeba o bezpečnost - tu dopravní, tu před zloději, ale i před přírodními živly typu oheň, voda, vítr. Česká Ves je známá poměrně velkým bytovým fondem, ale jak se na to dívají Českovesáci? Co soudí o nabídce a dostupnosti volnočasového a sportovního vybavení obce, je toho dost, je toho málo? Samé otázky. Ale?...

Dotazník je koncipován chytře, u každé zkoumané oblasti se rovnou dovíte více o již naplánovaných záměrech, takže projít si dotazník znamená rovnou zjistit, že se pomalu můžete začít těšit například na hodně oprav v ulicích (Haškova, Polská, Kpt. Jaroše, Jánského...), budování dešťových kanalizací (Holanova, u Benziny, U Norkárny...), samozřejmě se intenzivně řeší krytý bazén, bude umělá tráva místo škváry, a taky nafukovací sportovní hala. Plánují se rekonstrukce střech a fasád obecních nemovitostí, příprava dalších pozemků pro výstavbu, peníze půjdou do vnějších i vnitřních prostor základní školy, na budování hřišť (sportovních, dětských i dopravního) a v oblasti cestovního ruchu se počítá s přestavbou staré požární zbrojnice na společenské zázemí České Vsi. Je toho samozřejmě mnohem víc a ještě přibude, až se do vyplňování zapojí většina občanu žijících v této progresivní obci.

Vyplňovat můžete tady, je to tak na 10 minut. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.