Nad Českou Vsí vznikly fajn věci

06.10.2021

Kvalita života je každým měřena různě, v zásadě se ale nejvíce hraje o kritéria typu práce, bydlení, vzdělávání, zdravotnictví apod. Když v nich daný jedinec dosáhne rovnováhy, začíná si všímat i malých detailů majících vliv na jeho celkovou spokojenost.

Z téhle kategorie je investice dokončená v České Vsi, lépe řečeno nad Českou Vsí, za zahrádkami směrem nad Ranč. Kdo tam půjde/pojede na výlet, může si jej zpestřit desítkou fitness zastavení, jež byla obcí vybudována. Kdybychom chtěli být uštěpační, prezentovali bychom venkovní cvičiště jako preventivní "zdravotní zařízení", jakých Jesenicko potřebuji tolik, aby vykompenzovaly absenci fakultní nemocnice. Jinými slovy - žijte zdravě, ať potřebujete doktory co nejméně. Na čemž vlastně není nic šokujícího, důraz na prevenci doufáme nabývá na důležitosti.

Tak řekněme, že Česká Ves vám za půl milionu postavila fit stezku s bradly, hrazdou, slalomem, lavicemi, kladinami... zakomponujte si ji do svých vycházek. Je to mimo civilizaci, nemusíte se stydět funět a poskakovat v teplákovce ;-)

Kdo to vezmete vážně, oceníte výhledy do údolí Bělé i pohled na drobné vodní dílo, které v blízkosti cvičiště vyrostlo. Jezírko má vtipný původ vzniku - pramínek vody neustále vymílal lesní cestu, tak jej dostali pod kontrolu vybudováním záchytné nádrže pomáhající v čase přívalových dešťů kousek vody podržet v přírodě.

Jak říkáme, maličkosti, ale hezké...

Foto (zdroj): obec Česká Ves


Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.