Na ZŠ Mikulovice vychovávají mladé 3D modeláře

24.06.2022

Jako jsme dříve ve školách měli pracovní výchovu, mají dnes základní školy v rozvrhu informatiku. To jsou novodobé pracovky, kde si školáci osvojují základy programování, počítačové grafiky, internetu a tak.

Na základní škole v Mikulovicích děckám z těchto důvodů pořídili 3D tiskárnu od Průši, která se mezi nimi samozřejmě chytla. Vždyť právě česká značka Prusa Research udělala z téhle technologické frajeřiny de facto masově dostupnou věc. Vytisknout si klíčenku dneska zvládne většina dětí II. stupně ZŠ.

Na osvojování digitálních znalostí kladou v Mikulovicích důraz už od 4. třídy, kde je to o programování a algoritmizaci robotů. Ve vyšších ročnících pak přichází programování složitějších úkolů pro roboty.

Odtud to je už jenom krůček k setkání se s 3D tiskem. A jeho český zakladatel Josef Průša to dělá dobře. Ví, že na spouště škol mají právě jeho cenově dostupné mašinky a on školám nabízí další zdarma. Stačí, aby se žáci úspěšně pokusili navrhnout a vyrobit nějakou školní didaktickou pomůcku, podle které se pak půjde učit.

Šesťáci mikulovické základky se do výzvy 'Průša do škol' zapojili, ve 3D vymodelovali a ve 3D vytiskli nové pomůcky do matematiky - tzv. geoboardy. Od teď mohou být tyto biologicky rozložitelné plasty vyrobené z kukuřičného škrobu nasazeny v hodinách matiky či geometrie na základních školách kdekoli v Česku.

A protože Průšův tým mikulovické geobordy považuje za zajímavý nápad, neminula děcka odměna v podobě druhé tiskárny Prusa Mini+. Kromě šesťáků z toho měl radost také David Hromada, jejich učitel a průvodce soutěží.

Foto (zdroj): Printables.com

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.