Na Lipovské vyroste nová čtvrť Jeseníku

11.03.2019

Tak jak to je s těmi zprávami o vylidňování Jesenicka, nezačíná se to trošku otáčet? Když jsou někde aktivní developeři, je to lakmusový papírek svědčící o nějakém trendu. Soukromý investor přece nebude chystat stavební pozemky, pokud si nemyslí, že je v určitém časovém horizontu prodá.
V Jeseníku se právě realizuje "dvojprojekt" rezidenčního bydlení na tzv. lipovském kopci (Lipovská ulice na výjezdu z Jeseníku, za penzionem U Petra), na němž po úplném prodeji pozemků vyroste na 31 rodinných domů. To už je regulérní nová čtvrť a v případě této lokality to platí absolutně, neboť jde o zbrusu nové místo, kde bydlení nikdy před tím nebylo.
Oba developeři, tj. Ippekon Invest s.r.o. (resort Panorama) i Profi s.r.o. (resort Pod Předním Vrškem), lákají potenciální kupce stavebních parcel na jedinečný výhled a zcela logicky lokalitu propagují jako skvělé místo pro život, bydlení v přírodě s čistým vzduchem, s množstvím sportovního vyžití v zimě i v létě ... takže zjevně loví i mezi lidmi žijícími mimo náš region. Sláva. Resort Panorama tvoří 13 parcel, z čehož je 6 stále k dispozici, Pod Předním Vrškem nabízí dokonce 18 parcel.
A kde máme investory s bytovými domy? Pro mladé rodiny by se pěkné nájemní byty hodily, i když při pohledu na realitní trh na Jesenicku se zdá, že volné byty jsou i teď.
Developerům přejeme rychlý prodej, novým domkařům pak pohodové bydlení.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.