Na kole okolo Lipové a k tomu v televizi

03.10.2020

Pro bikery máme skvělý tip na podzimní vyjížďku, pro všechny ostatní pak příjemné pokoukání a důkaz, že návštěvníkům Jesenicka máme hodně co nabídnout.
Natáčela tu televize, sporťák Standa Bartůšek z ČT Sport otestoval svoji fyzičku na okruhu Pod Obřími skalami, který je zahrnut do sítě cyklostezek nazývaných YesCyklo. Tenhle projekt doplněný bezkonkurenční sítí 40 nabíječek na elektrokola dělá z Jeseníků top destinaci pro všechny cykloturisty.
Ale OK, nechme kilometry (26 km) a převýšení (800 m) stranou, jenom počítejme místa, na nichž se kamera zastavila. Nejprve Schrothovy léčebné lázně v Lipové, pak půjčovna e-biků Kolovna na stejném místě, dále výšlap na Pomezí spojený s prohlídkou stejnojmenných jeskyní..., po nich přesun kolem lomů do Horní Lipové, k panu Sekulovi do Penzionu Kovárna. Chybět nemohla krátká zastávka u Lesního baru, a pak směr Ramzová a hlavně směr Obří skály, za těmi úžasnými výhledy. No a pak už jen sjezd zakončený prohlídkou ZOO v Lipové a krátká sportovní vložka na Lipovských stezkách. Cíl opět v místě, kde Johann Schroth léčil alkoholem ;-) Tak tohle všechno viděli diváci po celé zemi.
Videoreportáž si pusťte tady. Kdo byste chtěli detailní mapu vyjížďky, pak tu.
No řekněte sami, nebylo těch 10 minut zajímavým pokoukáním na Jesenicko?

Foto (zdroj): archiv Schrothovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.