Na Jesenicku se chystají dva developerské projekty

11.08.2021

Brno má Jeseníky rádo, to je známá věc, dokonce hodně brněnských peněz končí tady. Platí to i naopak, spousta peněz vygenerovaných tady, je utracena tam. To je život.

Schyluje se k akci, která vzájemnou obchodní bilanci posílí, brněnský Domoplan (stojí za Apartmány Filipovice) chystá dvě stavební transakce. Oba developerské projekty jdou za zdejší přírodou, lesy, kopci, vzduchem...

Tím prvním jsou Horské apartmány Stará pošta v lokalitě Filipovice. Vycházejí z dnešního Hotelu Stará pošta, který se dočká přestavby hotelové i restaurační části a cely komplex bude rozšířen o apartmánové ubytování hotelového typu. Vzniklý resort bude lákat na atmosféru první republiky a na zážitkové a venkovní wellness založené na metodách Vincenze Priessnitze. Developer potenciální kupující láká na blízkost lyžařských středisek Filipovice a Červenohorské sedlo, na turistiku a kola, na pohyb na čerstvém horském vzduchu.

Ne za tak dlouho, by dle dostupných informací měl být dokončen obdobně zaměřený projekt Horské apartmány Lesní stráně. Ten Domoplan buduje místo rekreačního SKI hotelu Ostružná, což lze považovat za ojedinělou investiční příležitost, u které bude realizátor muset respektovat přírodu a samozřejmě vyhovět legislativě, protože třeba naplánované lesní wellness jde určitě na hranici možného.

Nás místní může hřát, že obě povedené akce do Jeseníků přilákají movitější klientelu, přinesou nové pracovní příležitost i tržby pro navazující služby.

Námět: Jarda Knotek
Foto (zdroj): Domoplan

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.